Post Jobs

Ruusa küla üldinfo

Elron
Elron

Ruusa küla on Eesti kaardilt lihtne leida – see asub kohas, kus Tartu-Koidula raudteeliin ristub Võhandu jõega. Külast veidi eemal asub Ruusa raudteepeatus. Elroni reisirongid sõidavad neli korda päevas. Reis Tartust Ruusale kestab üks tund.

Ruusa bussipeatus
Ruusa bussipeatus

Ruusa külas asub bussipeatus, ühistranspordiga on võimalus Räpinasse ja Põlvasse sõita.

Kui naaberkülad, Võuküla, Pindi, Pääsna, Tsirksi ja Võiardi on iidsed asulakohad, siis Ruusa on aastasadu olnud mõis. Asustus hakkas siin laienema 20. sajandi keskel seoses ühismajandi moodustamisega. Siia kujunes Ruusa sovhoosi keskus ning ehitati töökoda, sigalad, karjalaudad, kaheksa kortermaja, kultuurimaja, spordisaal ja palju muud.

Praegu on suurimaks tööandjaks Rootsi kapitalil põhinev AS Sverix 65 töötajaga. OÜ Ruusa Farmer on Rohelpuude perefirma. Ruusal tegutsevad ettevõtjatena Tiit Kala, Artur Murumets ja Peep Mumm, neist viimane on Tartu mees.

Külapoest saab osta toiduaineid ja esmatarbekaupu.

Ruusa Põhikool
Ruusa Põhikool

Ruusa lapsed alustavad õpinguid Ruusa Põhikoolis, eelkooliealised omandavad alushariduse kohalikus lasteaiarühmas Päikesekiir. Piirkonna elanikel on kasutada Ruusa raamatukogu ja avalik internetipunkt, juhataja Elve Vals. Ruusal keeb hoogne kultuurielu, mille hingeks on Marge Trumsi.

Ruusa kulakeskuses tegutsevad lasteaed raamatukogu postipunkt ja sotsiaalinspektorVarasematel aastatel tegutses Ruusal sidejaoskond, viimastel on jäänud vaid postipunkt. Räpina valla sotsiaaltöötaja Eve Kivioja arvestab sotsiaaltoetusi ning abistab toimetulekuraskuste korral. Vastuvõtt Ruusa külakeskuses on esmaspäeviti kell 9-12 ja 13-16, telefon 514 3261.